Volební právo žen byla chyba, založilo průšvih rodiny, tvrdí Jakl
Publikováno 19.12.2016 v kategorii: Ozvěna

Za kardinální chybu, která založila dnešní průšvih rodiny, považuje Ladislav Jakl, blízký spolupracovník exprezidenta Václava Klause, všeobecné volební právo žen. Jakl s touto provokativní tezí vystoupil na diskusním večeru Hovory na pravici na téma „Rok 2017 – rok kontrarevoluce?“, který uspořádalo sdružení Akce D.O.S.T.

„Jestli se mě chcete zeptat, jestli myslím, že volební právo žen byla chyba, tak já říkám ano a dodávám, že to není nic proti ženám, protože předchozí volební právo bylo právo rodiny. Rodina měla hlas, to byla ta jednotka. V okamžiku, kdy rodina nebyla jednotkou vůči státu, tehdy byl založen průšvih rodiny v dnešním slova smyslu,“ řekl doslova Jakl.

„Vše, co teď prožíváme, považuji pouze za aktuální podobu společenského, civilizačního trendu, který začal zhruba na konci 19. století proletarizací, plebejizací, všeobecným volebním právem, také všeobecným volebním právem žen,“ tvrdí Jakl. Prohlásil, že „povinný optimismus“ nám brání vidět hloubku průšvihu a opíjení se tím, že věc není tak zlá, tak špatná, nikomu podle něj neprospěje.

Není si jist, že rok 2017, rok stého výročí bolševické revoluce v Rusku, přinese zásadní zlom, či bude alespoň tak významný jako šedesátá či devadesátá léta minulého století. O novém americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi jsme podle Jakla z mainstreamových médií slyšeli především různé nálepky, jako že je ruský agent, misogyn (nepřítel žen – pozn. redakce) a rasista. Nový americký prezident podle něj bude narážet na odpor státního aparátu. „Trump ale moc těch, kteří mu budou házet klacky pod nohy, zlomí,“ míní.

Klaus mladší by si přál „domino efekt“ po brexitu a Trumpovi

Školský expert ODS Václav Klaus mladší při debatě řekl, že by si přál, aby i v dalších zemích, podobně jako v USA, které zvolily Trumpa, či jako ve Velké Británii, kde občané zvolili brexit, tedy odchod z Evropské unie, pokračoval trend „kontrarevoluce“ proti revoluci nové levice.

„Přál bych si, aby dominový efekt pokračoval,“ řekl Klaus mladší. Ale má o tom třeba v případě Francie, kterou čekají příští rok prezidentské volby, pochybnosti. „Největší pravičák je tam asi něco jako Špidla,“ vzbudil Klaus mladší smích publika narážkou na bývalého premiéra Vladimíra Špidlu, který je teď šéfporadcem současného premiéra Bohuslava Sobotky.

Šéfredaktor internetového magazínu ProtiproudPetr Hájek, rovněž bývalý spolupracovník exprezidenta Václava Klause, označil brexit i zvolení Trumpa americkým prezidentem za „zárodek vzpoury“. Ale na kontrarevoluci – například v pohleduobčanů České republiky na členství v Evropské unii – nevěří. „Přišlo by hlasovat okolo poloviny voličů a z nich 60 procent by řeklo, že chtějí v Evropské unii zůstat,“ řekl Hájek.

Zdroj

Webdesign: Kabris|NET