Do muziky trestní právo nepatří. Zakážeme Lennona? ptá se Jakl
Publikováno 26.08.2011 v kategorii: Ozvěna

Tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl se pro MF DNES vyjádřil k článku, který upozornil na jeho kontakt s neonacisty. Před časem totiž poskytl rozhovor do knihy Deset tisíc extremistů, jejímž spoluautorem je manažer neonacistické hudební skupiny Conflict 88 Robert Fürych.

„Nemám možnosti ani důvod lustrovat každého, kdo se mě něco chce zeptat,“ napsal Jakl o rozhovoru. MF DNES také řekl, že zmíněnou knihu nezná. „Tuhle jsem poskytl rozhovor do knihy o bezdomovcích, tu třeba i do školního sborníku. Pokud jsou otázky korektní, nemám s tím problém. Důležité je přece, co říkáte, ne komu to říkáte,“ uvedl pro deník Právo.

Dělat hudbu může nácek i pankáč

Spoluautor Deseti tisíc extremistů Jaroslav Smílek ale MF DNES řekl, že Jakl musí mít nějaký výpadek paměti, protože ho přijal na Hradě, rozhovor autorizoval a dostal jedno vydání knihy.

„Vím, že na počátku všeho je slovo. I na počátku odporného násilí. To nelze podceňovat,“ uznává Jakl, přičemž jedním dechem dodává, že nebezpečnější než „neuhlídání hranice mezi návodem k násilí a hulákáním frustrovaných pitomců“ je pouštět do muziky trestní právo. Podle něj může dělat hudbu „nácek i pankáč“ a pokud ne, pak bychom měli také zakázat kultovní píseň Imagine Johna Lennona, protože tam zpívá o světě bez náboženství a majetku, což vlastně podle Jakla znamená komunismus.

Zdroj

Webdesign: Kabris|NET